Ulumeşe Tabiat Anıtı
1995 yılında tabiat anıtı ilan edilen Ulumeşe, Muğla'nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz Mahallesi'nde, Kocapınar Parkı içinde yer alan anıtsal bir meşe ağacıdır. Yaşının yaklaşık 350 olduğu tahmin edilen ağaç, 20 metre boyu ve etkileyici gövde çapıyla çevresine gölge düşürür. Kentin içinde, Ovacık ve Kocapınar caddelerinin kesişiminde bulunan anıt, kolay erişimiyle hem yerel halkın hem de ziyaretçilerin uğrak noktasıdır. Ne yazık ki 2021 yılında üzerine düşen yıldırım sonucu tepe kısmını kaybetmiş olsa da, tarihi ve doğal değeriyle ayakta durmaya devam etmektedir. Fethiye ilçe merkezindeki Köyler Garajı'ndan kalkan toplu taşıma araçlarıyla Atatürk Caddesi'ne ulaşıp, Kocapınar Caddesi boyunca kısa bir yürüyüşle anıta varabilirsiniz.
What's Offered
Activities
Uyarılar & Önemli Bilgiler
Bu alan ücretsiz ziyaret edilebilir. Önceden başvuru veya kayıt gerekmeyebilir, ancak kapasiteyi aşmamak için önceden bilgi almanızı öneririz.
Alanda market veya yeme-içme tesisi bulunmamaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi yakın bir merkezden önceden temin etmenizi öneririz.
Alanda elektrik bağlantısı bulunmamaktadır. Şarj aleti ve powerbank hazırlamanızı öneririz.
Alan engelli erişime uygun olmayabilir. Engelli bireylerle ziyaret planlamadan önce alan sahibiyle iletişime geçiniz.
Alanda sıcak su ve duş imkânı bulunmamaktadır.
Alanda kalıcı tuvalet bulunmamaktadır. Taşınabilir tuvalet çözümleri hazırlamanızı öneririz.
Reviews
No reviews yet. Be the first to write one!

Ulumeşe Tabiat Anıtı
Muğla
1995 yılında tabiat anıtı ilan edilen Ulumeşe, Muğla'nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz Mahallesi'nde, Kocapınar Parkı içinde yer alan anıtsal bir meşe ağacıdır. Yaşının yaklaşık 350 olduğu tahmin edilen ağaç, 20 metre boyu ve etkileyici gövde çapıyla çevresine gölge düşürür. Kentin içinde, Ovacık ve Kocapınar caddelerinin kesişiminde bulunan anıt, kolay erişimiyle hem yerel halkın hem de ziyaretçilerin uğrak noktasıdır. Ne yazık ki 2021 yılında üzerine düşen yıldırım sonucu tepe kısmını kaybetmiş olsa da, tarihi ve doğal değeriyle ayakta durmaya devam etmektedir. Fethiye ilçe merkezindeki Köyler Garajı'ndan kalkan toplu taşıma araçlarıyla Atatürk Caddesi'ne ulaşıp, Kocapınar Caddesi boyunca kısa bir yürüyüşle anıta varabilirsiniz.
What's Offered
Activities
Uyarılar & Önemli Bilgiler
Bu alan ücretsiz ziyaret edilebilir. Önceden başvuru veya kayıt gerekmeyebilir, ancak kapasiteyi aşmamak için önceden bilgi almanızı öneririz.
Alanda market veya yeme-içme tesisi bulunmamaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi yakın bir merkezden önceden temin etmenizi öneririz.
Alanda elektrik bağlantısı bulunmamaktadır. Şarj aleti ve powerbank hazırlamanızı öneririz.
Alan engelli erişime uygun olmayabilir. Engelli bireylerle ziyaret planlamadan önce alan sahibiyle iletişime geçiniz.
Alanda sıcak su ve duş imkânı bulunmamaktadır.
Alanda kalıcı tuvalet bulunmamaktadır. Taşınabilir tuvalet çözümleri hazırlamanızı öneririz.
Reviews
No reviews yet. Be the first to write one!
Edit Listing / Add a Place
Spotted an error? Sign in to suggest a correction or add a new place.
Frequently Asked Questions
Where is Ulumeşe Tabiat Anıtı?
Ulumeşe Tabiat Anıtı is located in Muğla (Ege).
Is Ulumeşe Tabiat Anıtı free?
Yes, Ulumeşe Tabiat Anıtı is free and open to the public.
What facilities does Ulumeşe Tabiat Anıtı offer?
Facilities such as Safe Area, Mobile Signal, Forest, Historic Building, Public Transport are available.