Yumurtalık Lagünü Milli Parkı
Adana'nın Yumurtalık ilçesinde yer alan Yumurtalık Lagünü Milli Parkı, lagünleri, sulak alanları ve kıyı doğasıyla öne çıkan korunan bir tabiat alanıdır. Akdeniz kıyısındaki bu zengin ekosistem, su kuşları ve doğal yaşamı barındıran dingin bir ortam sunar. Doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenler için sakin bir çevre sağlayan park, kıyı ve sulak alan manzaraları eşliğinde doğa yürüyüşü ve gözlem imkânı sunar. Bölgenin doğal dokusunu korumaya özen göstererek konaklamak mümkündür.
What's Offered
Activities
Uyarılar & Önemli Bilgiler
Bu alan ücretsiz ziyaret edilebilir. Önceden başvuru veya kayıt gerekmeyebilir, ancak kapasiteyi aşmamak için önceden bilgi almanızı öneririz.
Bu alanda cep telefonu çekimi bulunmayabilir. Çevrimdışı harita ve iletişim araçları edinerek gelmenizi öneririz.
Alanda market veya yeme-içme tesisi bulunmamaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi yakın bir merkezden önceden temin etmenizi öneririz.
Alanda elektrik bağlantısı bulunmamaktadır. Şarj aleti ve powerbank hazırlamanızı öneririz.
Alan engelli erişime uygun olmayabilir. Engelli bireylerle ziyaret planlamadan önce alan sahibiyle iletişime geçiniz.
Alanda sıcak su ve duş imkânı bulunmamaktadır.
Alanda kalıcı tuvalet bulunmamaktadır. Taşınabilir tuvalet çözümleri hazırlamanızı öneririz.
Reviews
No reviews yet. Be the first to write one!

Yumurtalık Lagünü Milli Parkı
Yumurtalık, Adana
4.3
Adana'nın Yumurtalık ilçesinde yer alan Yumurtalık Lagünü Milli Parkı, lagünleri, sulak alanları ve kıyı doğasıyla öne çıkan korunan bir tabiat alanıdır. Akdeniz kıyısındaki bu zengin ekosistem, su kuşları ve doğal yaşamı barındıran dingin bir ortam sunar. Doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenler için sakin bir çevre sağlayan park, kıyı ve sulak alan manzaraları eşliğinde doğa yürüyüşü ve gözlem imkânı sunar. Bölgenin doğal dokusunu korumaya özen göstererek konaklamak mümkündür.
What's Offered
Activities
Uyarılar & Önemli Bilgiler
Bu alan ücretsiz ziyaret edilebilir. Önceden başvuru veya kayıt gerekmeyebilir, ancak kapasiteyi aşmamak için önceden bilgi almanızı öneririz.
Bu alanda cep telefonu çekimi bulunmayabilir. Çevrimdışı harita ve iletişim araçları edinerek gelmenizi öneririz.
Alanda market veya yeme-içme tesisi bulunmamaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi yakın bir merkezden önceden temin etmenizi öneririz.
Alanda elektrik bağlantısı bulunmamaktadır. Şarj aleti ve powerbank hazırlamanızı öneririz.
Alan engelli erişime uygun olmayabilir. Engelli bireylerle ziyaret planlamadan önce alan sahibiyle iletişime geçiniz.
Alanda sıcak su ve duş imkânı bulunmamaktadır.
Alanda kalıcı tuvalet bulunmamaktadır. Taşınabilir tuvalet çözümleri hazırlamanızı öneririz.
Reviews
No reviews yet. Be the first to write one!
Edit Listing / Add a Place
Spotted an error? Sign in to suggest a correction or add a new place.
Frequently Asked Questions
Where is Yumurtalık Lagünü Milli Parkı?
Yumurtalık Lagünü Milli Parkı is located in Yumurtalık, Adana (Akdeniz).
Is Yumurtalık Lagünü Milli Parkı free?
Yes, Yumurtalık Lagünü Milli Parkı is free and open to the public.
What facilities does Yumurtalık Lagünü Milli Parkı offer?
Facilities such as Wildlife, Beach Access are available.